Ped Toplama Ünitesi, Suda Eriyen Torba

Kılınç Grup
KURUMSAL

Hakkımızda

Cannon, 58 yılı aşkın süredir İngiltere'de faaliyet gösteren ayrıca İngiltere dışında da 30’u aşkın ülkede ve 5 kıtada hizmet veren uluslar arası bir kurumdur.

Biz Kılınç Grup olarak 1998'dan beri Cannon International (OCS Group) Türkiye ve Kuzey Kıbrıs distribütörlüğünü yürütmekte olup Bayan Hijyeni ve Tuvalet Çözümleri (Feminine Hygiene and Washroom Solutions) konusunda sarf ürünleri sunmaktayız.

Firmamız bayan hijyeni konusunda hijyenik ped toplama üniteleri çözümünü sunmakta ve 16 yıldır sağlıklı bir şekilde sıhhi atıkları hijyenik bir ortamda toplamaktadır. Bu üniteler içlerinde bulundurdukları Activap maddesi sayesinde pedlerde bulunan bakteri ve virüslere karşı bir nevi ön sterilizasyon yapmakta ve pedlerin tuvaletlere atılmasını engellemektedir. Çünkü atık pedler kanalizasyon altyapısının tıkanmasına neden olarak çevre kirliliğine yol açmaktadır.

Günümüzde Avrupa'da çok yaygın olan hatta zorunlu hale getirilen bu hizmetin ülkemizde de verilmesi gerektiğine inanarak, bayanlarımız için çok özel olan bu konuda böyle bir çözüm sunduğumuz için çok mutluyuz.

İngiltere'de sıhhi atıklar belediyelerin yetkisinde olup, kendi mevzuatları doğrultusunda Activap'ın ön sterilizasyonu yapmakta olduğunu bildikleri için bu atıkların zararsız hale geldiğini düşünerek birçok belediye bu atıkları tedavi edilmiş atık olarak adlandırmakta ve toprağa gömülmesine müsaade etmektedir. Toprağın sınırlı olduğu belediyelerde ise bu atıklar yakılmaktadır.

Ayrıca Kılınç Grup İngiltere’de teknolojisi bulunan, Absorbent Hygiene Products ( AHP) – Emici Ped ve Çocuk Bezi Geri Dönüşüm tesisinin fizibilite çalışmasını yapmaktadır. Amacımız 2016/2017 yılında bu projeyi faaliyete geçirerek ülkemize büyük katkı sağlamaktır.

Ramazan Kılınç (Kurucu - Genel Müdür)